Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Інститут Клінічної Медицини в Києві

Психічне здоров’я і сучасний спосіб життя: стрес, депресія та як їм запобігти

0 Comments

Психічне здоров’я: 10 звичок здорового способу життя, які знижують ризик депресії

Депресія та тривога: психічне здоров’я кожного є унікальним, але дотримання цих звичок здорового способу життя довело свою важливу роль у зниженні ризику депресії.

Коли ми боремося з повсякденними викликами сучасного життя, наше психічне здоров’я відходить на другий план. Однак, згідно з нещодавнім дослідженням, опублікованим у журналі Nature Mental Health, люди, які дотримуються широкого спектру здорових звичок, значно рідше відчувають епізоди депресії. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), депресія, як поширений стан психічного здоров’я, який вражає мільйони людей у всьому світі, сьогодні є основною причиною інвалідності в усьому світі.

Симптоми депресії: тривожні ознаки того, що ваш партнер може справлятися з депресією та стресом

Вносячи прості, але вражаючі зміни у свій розпорядок дня, ви можете заздалегідь захистити своє емоційне благополуччя:

1. Дотримуйтеся збалансованого харчування: Ваша дієта відіграє вирішальну роль у підтримці як фізичного, так і психічного здоров’я. Включіть у свою їжу різні продукти, багаті поживними речовинами, такі як фрукти, овочі, цільні зерна, нежирні білки та корисні жири. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі, насінні льону та волоських горіхах, були пов’язані зі зниженням ризику депресії.

2. Надайте пріоритет регулярним фізичним вправам:

Фізична активність має глибокий вплив на психічне здоров’я. Регулярні фізичні вправи викликають вивільнення ендорфінів, які природно підвищують настрій. Прагніть принаймні 30 хвилин помірних фізичних вправ більшість днів на тиждень. Будь то швидка прогулянка, йога, їзда на велосипеді чи танці, знайдіть заняття, яке вам подобається, і перетворите це на стійку звичку.

3. Висипайтеся:

Сон відновлює як тіло, так і розум. Прагніть до 7-8 годин якісного сну щоночі. Встановіть розпорядок сну, створіть комфортне середовище для сну та обмежте використання екранів перед сном, щоб покращити якість сну.

4. Ефективно керуйте стресом:

Хронічний стрес є значною причиною депресії. Вивчіть методи управління стресом, такі як медитація на уважність, вправи на глибоке дихання або прогресивне розслаблення м’язів. Ці практики можуть допомогти вам залишатися твердими та витривалими перед обличчям життєвих викликів.

5. Розвивайте здорові стосунки:

Соціальні зв’язки життєво важливі для психічного благополуччя. Підтримуйте стосунки з друзями та членами родини. Проводьте якісний час разом, спілкуйтеся відкрито та шукайте підтримки, коли це необхідно. Побудова потужної мережі підтримки може забезпечити захист у важкі часи.

6. Обмежте вживання алкоголю:

Надмірне вживання алкоголю та зловживання психоактивними речовинами може посилити почуття депресії. Обмежте споживання алкоголю та уникайте рекреаційного вживання наркотиків. Якщо вам важко скоротити споживання цих речовин, зверніться за професійною допомогою.

7. Ставте реалістичні цілі:

Встановлення досяжних цілей і розбиття їх на здійсненні кроки може підвищити вашу самооцінку та відчуття мети. Важливо бути добрим до себе і визнавати, що невдачі є частиною життя. Прийміть подорож особистісного зростання та навчання.

8. Займайтеся творчими виходами:

Вираження себе через творчу діяльність, як-от мистецтво, музика чи письмо, може бути терапевтичним. Ці розетки забезпечують здоровий спосіб обробки емоцій і послаблення стресу.

9. Будьте в курсі та освіченими:

Знання є потужним інструментом психічного здоров’я. Будьте в курсі депресії, її симптомів і доступних ресурсів. Знання про стан може допомогти вам розпізнати його на ранній стадії та негайно звернутися за допомогою.

10. За потреби зверніться за професійною допомогою:

Якщо ви або хтось із ваших знайомих відчуваєте симптоми депресії, вкрай важливо звернутися за допомогою до психіатра. Терапія, консультування та, у деяких випадках, ліки можуть бути ефективними методами лікування депресії. Ніколи не соромтеся звертатися за підтримкою — пам’ятайте, що ви не самотні на цьому шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *