Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Інститут Клінічної Медицини в Києві

Кардіологія: нові методи діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та інші захворювання мозку

0 Comments

Важливою частиною діагностики хвороби Альцгеймера є можливість пояснити свої симптоми. Допомагає інформація від близького члена родини чи друга про ваші симптоми та їхній вплив на ваше повсякденне життя. Тести на пам’ять і мислення також допомагають діагностувати хворобу Альцгеймера.

Аналізи крові та зображення можуть виключити інші потенційні причини симптомів. Або вони можуть допомогти вашому медичному працівнику краще визначити захворювання, що викликає симптоми деменції.

У минулому хворобу Альцгеймера точно діагностували лише після смерті, коли при дослідженні мозку за допомогою мікроскопа виявлялися бляшки та клубки. Медичні працівники та дослідники тепер можуть з більшою точністю діагностувати хворобу Альцгеймера протягом життя. Біомаркери можуть виявити наявність бляшок і клубків. Біомаркерні тести включають певні типи ПЕТ-сканування та тести, які вимірюють амілоїдні та тау-білки в рідкій частині крові та спинномозковій рідині.

Тести

Діагностика хвороби Альцгеймера, ймовірно, включатиме наступні тести:

  • Фізичне та неврологічне обстеження
  • Медичний працівник проведе фізичний огляд. Неврологічний огляд може включати тестування:
  • Рефлекси.
  • М’язовий тонус і сила.
  • Уміння вставати зі стільця і ходити по кімнаті.
  • Зір і слух.
  • Координація.
  • Баланс.

Лабораторні дослідження

Аналізи крові можуть допомогти виключити інші можливі причини втрати пам’яті та сплутаності свідомості, наприклад, захворювання щитовидної залози або занадто низький рівень вітамінів. Аналізи крові також можуть вимірювати рівні бета-амілоїдного білка та тау-білка, але ці тести не є широко доступними, і охоплення може бути обмеженим.

Психічний статус і нейропсихологічне тестування

Ваш лікар може провести короткий тест на психічний стан, щоб оцінити пам’ять та інші навички мислення. Довші форми цього типу тесту можуть надати більше деталей про розумові функції, які можна порівняти з людьми подібного віку та рівня освіти. Ці тести можуть допомогти встановити діагноз і стати відправною точкою для відстеження симптомів у майбутньому.

Візуалізація мозку

Сканування мозку, що використовується для діагностики хвороби Альцгеймера.

Зображення головного мозку зазвичай використовуються для визначення видимих змін, пов’язаних із захворюваннями, відмінними від хвороби Альцгеймера, які можуть викликати схожі симптоми, наприклад інсульти, травми чи пухлини. Нові методи візуалізації можуть допомогти виявити конкретні зміни мозку, спричинені хворобою Альцгеймера, але вони використовуються переважно у великих медичних центрах або під час клінічних випробувань.

Візуалізація структур мозку включає:

Магнітно-резонансна томографія (МРТ). МРТ використовує радіохвилі та сильне магнітне поле для створення детальних зображень мозку. Хоча вони можуть показувати зменшення деяких ділянок мозку, пов’язаних з хворобою Альцгеймера, сканування МРТ також виключає інші захворювання. Для оцінки деменції зазвичай краще використовувати МРТ, ніж КТ.

Комп’ютерна томографія (КТ). Комп’ютерна томографія, спеціальна рентгенівська технологія, створює зображення поперечного перерізу вашого мозку. Зазвичай використовується для виключення пухлин, інсультів і травм голови.

Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) може фіксувати зображення процесу захворювання. Під час ПЕТ-сканування в кров вводять радіоактивний індикатор низького рівня, щоб виявити певну функцію мозку. ПЕТ-зображення може включати:

ПЕТ-сканування з фтордеоксиглюкозою (ФДГ) показує ділянки мозку, в яких поживні речовини погано метаболізуються. Виявлення закономірностей в областях низького метаболізму може допомогти відрізнити хворобу Альцгеймера від інших типів деменції.

Амілоїдна ПЕТ-візуалізація може виміряти тягар амілоїдних відкладень у мозку. Цей тест в основному використовується в дослідженнях, але може бути використаний, якщо у людини є незвичні або дуже ранні симптоми деменції.

ПЕТ-зображення Tau, яке вимірює клубки в мозку, зазвичай використовується в дослідницьких умовах.

За особливих обставин інші тести можуть бути використані для вимірювання амілоїду та тау у спинномозковій рідині. Це можна зробити, якщо симптоми швидко погіршуються або якщо деменція вражає когось у молодшому віці, ніж зазвичай.

Майбутні діагностичні тести

Дослідники працюють над розробкою тестів, які можуть вимірювати біологічні ознаки хворобливих процесів у мозку.

Ці тести, включаючи аналізи крові, можуть підвищити точність при встановленні діагнозу. Вони також можуть дозволити діагностувати хворобу до появи симптомів. В даний час доступний аналіз крові для вимірювання рівня бета-амілоїду.

Більшості людей, які проходять обстеження на хворобу Альцгеймера, генетичне тестування не рекомендується. Але люди з сімейним анамнезом раннього початку хвороби Альцгеймера можуть розглянути це. Зустріньтеся з генетичним консультантом, щоб обговорити ризики та переваги перед проходженням генетичного тесту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *