Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Інститут Клінічної Медицини в Києві

Глобальні проблеми здоров’я: дослідження та стратегії боротьби з пандеміями та іншими медичними викликами

0 Comments

Пандемія COVID-19 (коронавірусу) як ніколи вказала на необхідність посилити готовність і потенціал національних систем охорони здоров’я, а також забезпечити безперервність надання основних медичних послуг, особливо для жінок, дітей і підлітків.

Досягнення загального охоплення медичним обслуговуванням (UHC) є основою цих зусиль. Група Світового банку (WBG) підтримує зусилля країн у досягненні цієї мети та наданні якісних і доступних послуг охорони здоров’я кожному — незалежно від їх платоспроможності — шляхом зміцнення систем первинної медичної допомоги та зменшення фінансових ризиків, пов’язаних із погіршенням здоров’я та зростанням власний капітал.

Останнє дослідження Світового банку/Всесвітньої організації охорони здоров’я показує, що ще до пандемії понад півмільярда людей були штовхнуті або ще більше штовхнуті до крайньої бідності, оскільки їм доводилося платити за медичні послуги з власної кишені. Пандемія COVID-19, ймовірно, погіршить ситуацію та призупинить два десятиліття глобального прогресу до загального охоплення медичним обслуговуванням.

Крім того, порушивши надання основних медичних послуг, пандемія вплинула на результати, досягнуті важкою працею в галузі охорони здоров’я та людського капіталу, особливо для найбільш уразливих груп, таких як жінки, діти та підлітки. Забезпечення доступу кожної жінки та дитини до медичної допомоги також має фундаментальне значення для подолання бідності, побудови міцної економіки та досягнення UHC.

Глобальний фінансовий фонд для жінок, дітей і підлітків (GFF), партнерство багатьох зацікавлених сторін, яке базується на базі Світового банку, підтримує країни з найвищим у світі тягарем материнської та дитячої смертності та фінансовими потребами. З моменту заснування GFF у 2015 році країни-партнери досягли значного прогресу у покращенні здоров’я матері та дитини.

COVID-19 також приніс соціальну ізоляцію, фінансові труднощі та припинення надання медичних послуг, що негативно впливає на психічне благополуччя людей. Недавній звіт ВООЗ показує, що протягом першого року пандемії COVID-19 глобальна поширеність тривоги та депресії зросла на 25 відсотків.

Останні оцінки показують, що в 2020 році уряди в усьому світі витрачали в середньому трохи більше 2% своїх бюджетів охорони здоров’я на психічне здоров’я, а багато країн з низьким рівнем доходу повідомили, що в них менше 1 працівника психіатричної сфери на 100 000 осіб. Світовий банк підтримує зусилля, спрямовані на те, щоб поставити психічне здоров’я в центр глобальної охорони здоров’я, а також як невід’ємний елемент накопичення людського капіталу.

Зростає тягар неінфекційних захворювань (НІЗ), таких як рак, серцево-судинні захворювання та діабет. НІЗ є причиною 70 відсотків смертей у всьому світі, причому більшість цих смертей припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу. Незважаючи на прогрес у зниженні інфекційних захворювань, у багатьох частинах світу залишаються високими показники недоїдання, незадоволених потреб у послугах сексуального та репродуктивного здоров’я та материнської смертності.

У той час як UHC має вирішальне значення для формування людського капіталу та центральне значення для ефективної відповіді та відновлення після пандемії, потужні служби первинної медико-санітарної допомоги також мають важливе значення для запобігання, виявлення та лікування захворювань, а також зміцнення здоров’я.

Але системи охорони здоров’я в багатьох країнах стикаються з проблемами, спричиненими пандемією, зміною клімату, старінням населення та зростаючим тягарем хвороб, пов’язаних із способом життя.

Більш ніж будь-коли, готовність до пандемії та епіднагляд за хворобами, засновані на сильних і стійких системах охорони здоров’я, які охоплюють усіх, особливо найуразливіших, мають вирішальне значення для забезпечення кращого захисту від серйозних спалахів захворювань. У нещодавній доповіді Світового банку намічено програму переосмислення первинної медичної допомоги, яка відповідає цілям. Він відображає оновлене розуміння глобальних і локальних вразливостей і можливостей у світі після COVID. Інший звіт Change Cannot Wait: Building Resilient Health Systems in the Shadow of COVID-19 базується на цьому аналізі та представляє нову структуру для підвищення стійкості систем охорони здоров’я та те, де країни та партнери можуть найкраще спрямовувати інвестиції для покращення результатів охорони здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *