Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Інститут Клінічної Медицини в Києві

Алимемазин

0 Comments

Alimemazinum
10-(3-Диметиламіно-2-метилпропіл)-фенотіазину гідротартрат
Синоніми:
Терален, Alimezine, Isobutrazine, Methylpromazine, Nedeltran, Panectyl, Repeltin, Temaril, Theralen, Trimeprazine, Vallergan та ін.
Склад та форма випуску:
Випускається у вигляді гідротартрату. Білий або трохи жовтуватий кристалічний порошок; розчинний у воді та спирті.
За хімічною структурою близький до дипразину (див.) та левомепромазину. Від дипразину відрізняється наявністю додаткової метиленової групи (СН 2 ) у бічному ланцюгу, а від левомепромазину – відсутністю групи ОСН 3 у положенні 2 фенотіазинового ядра.
Випускається у таблетках по 5 мг; 0,5% розчин у ампулах по 5 мл (25 мг у ампулі); краплі 4% розчину (1 крапля містить 1 мг препарату).
Фармакологічна дія:
Фармакологічно займає проміжне місце між дипразином, що є протигістамінним препаратом з седативною активністю, та нейролептиком аміназином. Більш активний за протигістамінною та седативною дією, ніж дипразин, і має властивості, характерні для аміназину та інших фенотіазинових нейролептиків. Порівняно з аміназином має менш виражену адреноблокуючу дію; має слабку антихолінергічну активність.
Алімемазин є антипсихотичним засобом із помірною активністю. При виражених психозах щодо малоефективний; діє переважно як м’який седативний та протитривожний засіб, надає позитивну дію при сенестопатії, нав’язливості та фобії.
Показання:
Застосовується головним чином при психосоматичних проявах, що розвиваються на ґрунті судинних травматичних, соматогенних, інфекційних порушень функцій центральної нервової системи та при нейровегетативних розладах. Седативний ефект сприяє нормалізації сну у хворих на цю категорію.
У зв’язку з протигістемінною активністю алімемазин застосовують також при алергічних захворюваннях, особливо дихальних шляхів, і при свербежі шкіри. Заспокоює кашель і має протиблювотну активність. У зв’язку з відносно гарною переносимістю знаходить застосування у дитячій та геронтологічній практиці, а також у соматичній медицині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *