Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Інститут Клінічної Медицини в Києві

Алое

0 Comments

Алое жахливе – Aloe ferox Mill. і
Алое барбадоське – Aloe Barbadnvsis Mill.
Асфоделієві – Asphodelaceae (раніше: лілейні – Liliaceae)
Частини, що використовуються: листя.
Аптечне найменування: екстракт алое – Aloes extractum (раніше: Extractum Aloes), настоянка алое-Aloes tinctura (раніше: Tinctura Aloes).

Ботанічний опис
Алое – рід сімейства Asphodelaceae, у якому налічують понад 200 видів. Центр їхнього поширення – Східна та Південна Африка, хоча окремі види роду Aloe зустрічаються також у Середземномор’ї та деяких місцевостях Індії. Як приклад можна описати червоне страхітливе. Це воістину станна рослина зі стеблом, що досягає у висоту 2 – 3 м (іноді навіть 6 м) і має численні листові рубці, а на верхівці – потужний вихор із ланцетного листя. Листя м’ясисте, приблизно 50 см завдовжки, 10 – 20 см завширшки і 5 см завтовшки, з шипами пурпурового кольору, особливо по краю і на нижній стороні. У пазухах листя в травні-червні на довгих квітконосах розвиваються суцвіття у вигляді подовжених кистей, численні квітки яких досягають у довжину 3 см і мають забарвлення у вигляді блідо-червоних і зеленуватих смуг, що чергуються.
Збір та заготівля
Якщо листя розрізати, то з них витікає рідкий сік, надзвичайно гіркий на смак. Він і використовується для отримання медичного препарату. Сік знаходиться в секреторних клітинах, що оточують ситоподібну частину судинного пучка (на зрізі цей шар клітин має форму півмісяця). Листя зрізають і подрібнюють таким чином, щоб сік з них можна було швидко зібрати в посудину. Потім його згущують шляхом випарювання над відкритим вогнем або водяній бані. Після зняття піни його розливають у судини, де і застигає. У такому вигляді він є аптекарським товаром, який найчастіше переробляють в галенові препарати (краплі, пігулки, свічки).
Діючі речовини: алоїн (похідне гідроксиантрацену), смоли та гіркоти.
Цілюща дія та застосування
Червоне – сильно діюче і надійне проносне (що визнає і Державна служба охорони здоров’я Німеччини), яке виявляє свою дію в товстому кишечнику. Тільки у вигляді галенового препарату або спільно з іншими проносними ліками воно входить до складу численних проносних засобів у формі крапель, таблеток, драже та свічок. Настоянка, екстракт та інші препарати з алое грають також певну роль як гіркі шлункові засоби та для стимуляції секреції жовчного міхура.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *