Альдомет
Гінотензивний засіб Альдомет
Aldomet
Methyldopa
Склад та форма випуску:
Активна речовина – метилдопа.
Пігулки 0,25 г та 0,5 г.
Фармакологічна дія:
Гінотензивний засіб центральної дії. Метаболіт препарату, що утворюється в ЦНС, альфаметилнорадреналін стимулює альфаадренорецептори нейронів солітарного тракту, що призводить до пригнічення активності судинно-рухового центру, зменшення низхідної симпатичної імпульсації, зниження тонусу судин і ушкодження ЧСС. Хвилинний обсяг змінюється мало. Збільшується нирковий кровообіг.
Фармакокінетика:
Біодоступність прийому внутрішньо, об’єм розподілу – 0,37 л/кг. Метилдопа інтенсивно метаболізується у печінці.
Період напіввиведення близько 2 год. Виводиться переважно нирками.
У разі появи артралгій (іноді разом з лихоманкою та висипаннями на шкірі) препарат слід негайно відмінити.
Інгібітори МАО слід відмінити не пізніше ніж за 2 тижні до початку лікування препаратом адельфан.
Препарат слід відмінити за 7 днів до початку судомної терапії.
Препарат слід відмінити за кілька днів до проведення планової операції, щоб уникнути надмірного зниження артеріального тиску під час наркозу. У разі екстреної операції хворому показано попереднє введення достатньої дози атропіну з метою профілактики брадикардії.
Хворим, які приймають адельфан, слід бути обережними при застосуванні очних крапель, крапель у ніс та інших препаратів, до складу яких входять адреноміметичні речовини.
При вагітності (у І та ІІ триместрах) призначення адельфану можливе лише у випадках крайньої необхідності.
Передозування:
При отруєнні, пов’язаному з передозуванням адельфану, можливі такі симптоми як головний біль, запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, екстрапірамідні розлади, судоми, парестезії, міоз, кома. Також можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея. Відзначено також тахікардію, артеріальну гіпотонію, непритомність; іноді – ішемія міокарда, порушення серцевого ритму; пригнічення дихання.